Satışı Gerçekleştirilmiş En Pahalı Domainler!Değerli Değersiz En Pahalı Satışı Yapılan Domainler Listesi?

Günümüz Teknolojisin de Domain satışları gün geçtikçe çılgın rakamlara çıkmaya başladı. Domain Teknoloji ve Web sektörünün olmassa olmazlarından bir alandır. Kaliteli jenerik bir domain seçiminizde hem prestij hemde teknik olarak hızla büyümeye başlayacaksınızdır. Çağımız Teknoloji çağı ve 7’den 70’e herkez gün geçtikçe web sitesi işine veya domain yatırım işine girmeye başladı. Gelin resmiyette En Pahalı Satışı Yapılmış Domain listesine göz atalım!

1-) İcloud.com Apple tarafından satın alınan bir domain ve fiyatı tam olarak 4.5 milyon dolar.

2-) Clothes.com Zappos firması tarafından satın aldığı fiyat 4.9 milyon dolar’dır.

3-) Korea.com 2004 yılında tam 5 milyon dolar’a satıldı.

4-) Toys.com domaini oyuncak anlamına gelir ve tam 5.1 milyon dolara satıldı.

5-) Beer.com 7 milyon dolara satın alınan ve çok yüksek meblağ’da ödeme yapılan bir alan adıdır. Şuan tekrar saatıştadır.6-) Business.com 1999’da satış rekoru kıran ilk domain oldu. Alan Adı tam 7.5 milyon dolara satıldı.

7-) Fund.com tam olarak hayal kırıklığı olarak düşünülen ve 10 milyon dolara satın alınarak aktif olarak kullanılmayan bir alan adı.

8 -) insure.com 16 milyon dolara satışı yapılmış bir domaindir.

9-) Privatejet.com Alan Adı 2012 yılında ilginç bir rakam ile tam tamına 30 milyon dolara satın alınmıştır.

10-) VacationRentals.com Alan Adı Home Away firmasının sahibi olan Brain Sharples tarafından 2007 yılında tam olarak 35 milyon dolar ödenerek satın alınmıştır. Brain Sharples’in yaptığı açıklamalara göre domaine bu kadar yüksek miktarda ki parayı, rakibi olan Expedia firmasına kaptırmamak için ödediğini belirtmiştir.

Alan Adları yatırımı günümüzde daha da çoğalmış ve 200 milyon TL’leri aşan rakamlara ulaşmıştır. Kaliteli bir iş ve prestijli bir şirket için iyi bir alan adı şart.

Yorum Yaz

Your email address will not be published.


*