Alan Adı Alacaksanız Detaya Dikkat Edin!

Alan Adı Alacaksanız Detaya Dikkat Edin!

Ülkemizde ve dünyada Alan Adı alımı yapılırken birçok detaya dikkat ediliyor. Özellikle arama motorunda kullanıcıların kolay ulaşabilecekleri bir web sitesi için mutlaka alan adının seo kurallarına uygun karakterleri içermelidir. Bu çerçevede eğer alan adı almaya karar verdiyseniz, öncelikle alan adına karar vermeniz gerekiyor ki, en zorlu süreçte tamda bu noktadır.

Alan Adı Nasıl Olmalı?

Alan adı alırken öncelikle alan adının kısa olmasına dikkat etmekte yarar vardır. Ortalama bir alan adı üç beş harften oluşması arama hacminde sitenize katkı sunmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca alan adının okunabilir olması, akılda kalıcı olması ve yazılabilir olması gerekiyor. Özellikle alan adlarında rakam ve harflerin seçimini yaparken kullanıcıların sitenize ulaşabileceği anlama sahip bir alan adına sahip olmaya çalışmalısınız.

Akılda Kalıcı Ve Anlaşılabilir Alan Adlarını Tercih Edin

Alan adı uzun olursa aramalarda sitenizin ön plana çıkmasında olumsuz etki yapabilir. Bu nedenle uzun alan adları yerine kısa anlamlı ve okunabilir kelimeleri tercih etmelisiniz. Alan adı aldığınızda eğer firmanız için alıyorsanız, marka başvurusu yaparak com uzantılı site yerine com.tr uzantılı siteye sahip olarak faaliyetlerini sürdürebilirsiniz. Günümüzde internetin giderek daha çok kullanılır hale gelmesi nedeni ile alan adları seçimi de aynı şekilde önemini artırmıştır. Bu çerçevede eğer siz de kullanmak için ya da yatırım yapmak için alan adı almaya karar verirseniz, kısa olmasına, okunabilir ve yazılabilir olmasına dikkat ederek alan adı seçiminde bulunmaya dikkat etmelisiniz.

Yorum Yaz

Your email address will not be published.


*